Щось всередині нас завжди хоче почути одобрення ззовні. І хоч ми багато чули про «забий на всіх і роби, що хочеш»… як ваші успіхи з цим?
Колись давно людина була частиною племені. І це було питання безпеки бути таким як всі. Зараз не обов’язково, але старі програми добре прошиті. Це як і колись дає відчуття безпеки. Тільки задоволення чомусь немає.
То який сенс забивати на всіх? Бо ти не станеш творцем, якщо будеш постійно думати як інші люди оцінять твої дії. Творцем свого життя маю на увазі. Критика і фідбек це нормально, якщо вони тебе не зупиняють.
Пишу пару пунктів, щоб зменшити тривогу від думки оточуючих:
1. Не намагайся сподобатись всім одразу. Є ті кому подобаєшся, а є ті, кому ні. І ти ж не будеш, наприклад, міняти зачіску після кожного, хто скаже довге/коротке було краще?
2. Не читай думки. Все одно прочитаєш неправильно. Та і взагалі не переоцінюй свою важливість в думках інших. Ти коли останній раз думав про когось іншого крім себе? )
3. Роздивись того, хто критикує? Наскільки тобі дійсно важлива ця думка і наскільки в цієї людини є компетенції щось казати? Більшість людей, які мені написали «то ти тепер коуч?» на моє питання «а ти хто?» не відповіли нічого і аватарка в них була пуста і ніяких фото. Мабуть дуже зайняті своїми проєктами і бізнесами :)
4. Шукай простір, де підтримують, а не критикують. Вони існують і зараз це легше, ніж коли небудь. Можна навіть в коментах тут пошукати однодумців.
5. Уяви, що буде, якщо ти дійсно реалізуєте свій задум. На повну. Так як хочеш. Як тобі?
6. І основне - слухай себе. Внутрішній голос точно знає, що ти хочеш. Визнач свої цінності, постав свої пріоритети і думка оточуючих навіть не буде мати можливості тебе зачепити. Коли ти зайнятий собою, ти будуєш своє життя, а не фантазії про думки інших :)
Що би ви зробили, якби взагалі не думали про те, що скажуть інші люди?
Довго вагались чи нормально виставляти фото з посмішкою. Але ви знаєте, ми сьогодні щасливі. Дуже втомлені, але щасливі!
Сьогодні ми зробили хорошу справу разом з @brave.to.rebuild і сподіваюсь, що українці, чиї будинки ми сьогодні розчищали, тепер швидше зможуть повернутись в свої домівки❤️🩹
#braveukraine
Якими ви себе бачите через 3-5 років?
Думали про це? Я бачу себе як успішного коуча, відомого своїми авторськими програмами по всій Україні. З ціною в 1000 доларів за сесію. Бачу себе як сім’янина з 2 дітьми. З власною трикімнатною квартирою в центрі Києва, з панорамними вікнами і мінімалістичним ремонтом. З пасивним доходом, який не потребує моєї участі і складає 10 000 і більше дол в місяць. На Audi Etron або Tesla Model X. І вже точно з кубіками на пресі :)
А чи бачили ви себе таким яким ви є зараз, кілька років тому? Виправдали очікування чи навпаки? 🙏
Я, наприклад, не повірив би, якби мені 3-4 роки назад показали мене зараз. Я сказав би що це неможливо. І це класна думка, щоб не розчаровуватись в собі в моменті. Бо ми ж завжди не до кінця задоволені собою. Міг би бути сильнішим, багатшим, знаменитішим і тд. В кожного своє. А в реальності ми вже зараз є тими, про кого могли тільки мріяти декілька років назад.
Ось так мене побачив @alex.mertsalov . І я щиро радів цілу зйомку. Незважаючи на дощ, босі ноги і мокрий одяг ) Люблю коли очікування перевершують. Мало бути гарно. А вийшло, як каже Льоша, кіношно🎞
PS. Такі фото і такого себе я теж ніяк не міг уявити ще декілька років назад )
Напишіть в коменти відповідь на питання, яке було спочатку? З мене лайк і віра в успіх ❤️🙌🏻
Це треба було прояснити вже давно.
Коуч - це не ментор, не наставник, не мотиватор, не тато і не мама. Він не каже, що робити. І не дає оцінки. Цьому є дуже просте пояснення.
Є два типи реакції на пораду. Перший - ви відреагуєте «нашо ти мені це кажеш, я і так все знаю, або я краще знаю, що мені робити». Ви може і скажете ок, але всередині так і подумаєте. Результату 0.
Другий - знімете з себе відповідальність і прийдете потім з претензіями - «ти казав, я зробив і ось бачиш - нічого не вийшло або вийшло не так, як я хотів». Теж результату 0.
В обох випадках людина, яка буде давати пораду, буде себе ставити вище за того, хто її слухає. Коли ми щось радимо, то між рядків кажемо: «Я розумніший, ніж ти. Я краще знаю, що тобі робити». Бісить, правда? 😡
Коуч з тобою на рівні. Коуч партнер, який вірить в твій успіх на всі 100%. Коли ти прийдеш з запитом про новий проєкт, він не буде тобі казати, що робити і що він, взагалі, думає про це. Коуч створить умови, щоб ти ЕФЕКТИВНО і ДЕТАЛЬНО продумав його сам. Щоб цей проєкт вийшов саме таким яким ХОЧЕШ ти. Він задасть ті питання, які допоможуть підсилити тебе, організувати процес і довести справу до кінця. Коуч буде чесним і дасть зворотній зв’язок, якщо побачить, що твої бажання не співпадають з діями 🧐
І як результат - це те, що я найбільше люблю в коучингу. Рішення, яке ти знайдеш САМ, стане максимально цінним і має всі шанси стати реальністю.
Коуч організував процес, а результат зробив клієнт і він на 100% належить йому 💪🏻
Яке останнє рішення ви приймали самі без порад?
Ми так багато чуємо про планування, що може пора вже його взяти собі на постійно? Але що робити, коли справ по горло, а до мрії навіть не доходить? Коли планувати, якщо треба працювати?
Планування якраз і дозволяє взяти життя під контроль. Бо, як казав 34-ий президент США Дуайт Ейзенхауер: «Не всі термінові справи важливі і далеко не всі важливі справи - термінові». Він же і створив однойменну матрицю, яка допомагає посортувати свої справи так, щоб витрачати час найефективніше.
Випишіть собі усі свої справи в один список, а далі розподіліть по 4 квадрантах матриці. Після того, як розпишете, то зможете:
1. Планувати. Ви зосередите свої сили на тих речах, які дійсно важливі.
2. Оцінити і покращити особисту ефективність. В кінці тижня або місяця занесіть в таблицю вже виконані завдання. Таким чином ви зможете проаналізувати своє вміння розставляти пріоритети.
В серії фото детально описав як користуватись матрицею.
Як думаєте, в якому квадранті у вас буде найбільше справ?
Вам здається, що у вашому житті вже нічого не зміниться? Що в цьому віці вже пізно думати про зміни? А ті, хто думає про зміни це ідеалісти?
А може це ви мрійник, а всі навколо твердять вам, що зміни неможливі? Що люди не міняються, що все, що буде, вже давно відомо?
Маю розповісти вам правду. Зміни відбуваються постійно. В великих і малих речах. Помічаємо ми це чи ні 🧐
Наприклад, клітини шкіри оновлюються повністю через місяць. А клітини скелету через п’ять років. Діти ростуть, дорослі старіють. А самі знаєте кого вже на 35000, а може і на 40 менше.
Люди постійно отримують новий досвід, спілкуються один з одним, вчаться, генерують нові ідеї та створюють технології 📱
Подивіться на світ, і скажіть чи є щось незмінне? І те, що зараз всіх нас хвилює теж зміниться 🙏 В кожну мить щось міняється - десь пропадає, а десь росте нове.
Навіть ви вже змінились - у вас з’явились нові думки після прочитання цього посту, нові ідеї, нові коментарі.
Зміни не тільки можливі, а і неминучі.
Питання одне:
Які ми маємо бути зараз, щоб створити простір для найкращих змін в своєму житті? Конкретно вам, що потрібно зробити?
#коучингбаза
Як часто, коли людина вам говорить про те, що вона задумала, вам здається це нереальним? А як часто ви так думаєте про свої цілі?
Якщо глянути на людей, які багато досягли, то ми побачимо, що на початку, в них не було якигось спеціальних ресурсів. Подивіться біографію Маска, Джобса чи будь кого, хто вам імпонує.
У кожного з нас є внутрішній ресурс і він залежить від нашого намірення і бажання реалізувати бажану ціль. Не спішіть робити висновки стосовного того, чи доступна вам бажана ціль. Краще підтримайте себе в творчому пошуку шляхів і можливостей реалізації.
В кожного з нас є достатньо ресурсів для досягнення наших цілей - це і є 2 принцип Мілтона Еріксона, і один з основних в роботі коуча.
І як би банально це не звучало: «У тебе все вийде, якщо ти дійсно цього хочеш».
Діліться цілями, на які вам бракує ресурсів в коментарях, а я задам вам запитання, яке допоможе знайти рішення.
#коучингбаза
Що таке кочинг? Частина 001
Почати хочу з 5 принципів Мілтона Еріксона, доктора медицини, психіатра і психотерапевта, чиї твердження, можна сказати, лягли в основу коучингового спілкування і відношення з клієнтами.
1 принцип - 1 пост. А всі пости можна буде знайти за хештегом #коучингбаза
1 принцип - Всі люди хороші таким, як вони є. Або у всіх все ок.
Ви можете розуміти і поважати цінності людини, тільки тоді, коли сприймаєте її як індивідуальність. А як часто в житті ми бачимо недоліки людей, незадоволені собою та іншими, намагаємось когось «полікувати», «покращити», «врятувати»?
Більшість людей звикли оцінювати та порівнювати інших та себе. Як ви почуваєтесь, коли вас хтось оцінює? Особливо коли ви на шляху до чогось важливого?
Насправді, кожна людина унікальна і нам набагато легше і комфортніше спілкуватись з іншими, коли ми признаємо право кожного бути собою. Приймаючи людину такою, як вона є, поважаючи її погляди і переконання, коуч створює атмосферу довіри, яка допомагає людині розкритись, проявити свої найкращі якості, таланти та вміння.
Який свій талант чи вміння ви би хотіли більше проявити чи розкрити?
Як вийти зі стану стресу і продовжувати жити?
Для початку треба вияснити, який цей стрес. Визначити наскільки небезпека реальна. Якщо вона зараз тільки в нашій голові «а якщо так, а якщо так?», то це стрес, який утворився від навколишнього інформаційного фону. І в цей момент важливо зрозуміти, яка ваша типова реакція. Я завмираю, біжу чи нападаю. Це три типових реакції людини на стрес. Жодна з них не є правильною чи неправильною. Важливо вибрати для себе ефективну на даний момент.
Запитайте себе - що зараз конкретно залежить від мене, і що мені треба зробити? Найкраще рішення під час стресу - це дія. Не треба думати, бо думки викликають стрес. Важливо почати діяти, робити поступки. Зараз багато кому допомагає волонтерство. Одразу звільняє мозок від нав’язливих думок. Також можна спланувати свій день, зайнятись своїм здоров’ям, наприклад, піти в спортзал чи просто побігати. Важливо зайняти свій день реальними діями, замість споживання інформації в телефоні. Бо це тільки підсилює стрес.
Яка ваша типова реакція на стрес? Чим займаєте свій день, щоб уникнути його?