Мистецтво і війна. Що змінилося за чотири місяці випробування? Війна завжди руйнує і знищує, забирає найдорожче, проводячи чорну межу неповернення. Мистецтво, це процес відтворення, збереження, появи нових форм, стилів, напрямків. Це лінія блакитного неба, до якого можна доторкнутися, у відчуттях внутрішньої свободи. Яку можливо зберегти, у відтвореному, надбанні, для майбутніх поколінь.
Хтось обирає руйнувати, а хтось створювати. В тому і уся різниця! З початком війни в Україні мені в котре, довелося встати перед вибором, і згадати, хто я є та в чому моє покликання. Саме тоді і виникла ідея створити серію картин, про події, які вже назавжди увійдуть в історію, цілого народу. Тоді для мене, це стало терапією, способом відпустити те, про, що можна було страждати, там глибоко в собі... . Одночасно з тим в моєму житті, відбувалися зустрічі з людьми, які так чи інакше були пов'язані з темою, що розкривалася в картині. Коли я тільки написала, літак Мрія, за декілька днів, після того, зустріла, дружину працівника конструкторського бюро, який працював у Гостомелі. І побачити відео записане у 2020 році, з польоту того самого літака, до Італії, за гуманітарною допомогою. У композиції моєї картини, Мрія зображена в польоті у небі, але стан неба на картині та відео співпав. Цікавий збіг...?! А може і не збіг?
Але після того, я точно зрозуміла, як легко втратити, та набагато важче створити, зберегти, залишити, щось після себе. В котре зрозуміла, що вчинила вірно, адже здатися обставинам і власним емоціям ніколи не пізно. З часом, мені вдалося знову повернутися, до улюбленої теми, архітектури Чернівців. Хотілося зображувати рідні, і такі знайомі вулиці, у стані весни, життя, надії, що буде весна з мирним небом.
І може так, було б? Але раптовий, лікарняний, через, ангіну, і несподівана хвиля емоцій, яка, ледь не спричинила повторну депресію. Змусив мене замислитися, чи не рано я закрила тему війни, в акварелі? Так коли настане мир в Україні я, подарую, картини, музеям, у різних містах, які постраждали, через військове вторгнення. Адже сюжети картин, це події з життя мирних людей, і сторінка історії, яку не можливо просто перегорнути.