Марія Синякова Михайлівна— українська художниця близька до авангарду, графік, художник книги. В українському мистецтві 1910-1920-х років репрезентує неопримітивістський напрямок.
⠀
Сестри Синякові — Надія, Оксана, Віра, Зінаїда та Марія були не лише художницями, а й музами футуризму. Вони народилися в Харківській області, а у 1913 року переїхали до Москви. Ще у Харкові вони стали центром притяжіння — їх любили за талант, чарівність та красу; у Москві сестри теж відразу влилися у бурхливе життя інтелігенції. Коли почалася Перша світова війна, Синякові повернулися до сімейної садиби у рідній Червоній Поляні на Харківщині.
⠀
За ними потягнулися письменники та художники – у сестер гостювали Велімір Хлєбніков, Микола Асєєв, Олексій Кручених, Михайло Матюшин, Борис Пастернак, Володимир Маяковський, Дмитро Петровський, Сергій Бобров, Григорій Петніков, Василь Єрмілов, Борис Косарєв, Євген Агафонов. Хтось шукав притулок від фронту, хтось їхав говорити про мистецтво чи танцювати заборонений на той час фокстрот, хтось просто хотів відпочити від тяжкого часу.
⠀
______
«Пісня буде поміж нас» — музика та слова Володимира Івасюка, написані 1971 року. У виконанні Софії Ротару